Partnerzy

Portal II wojna światowa: Jeden z największych serwisów historycznych w polskim Internecie. Jego głównym założeniem jest przypominanie o przeszłości, kultywowanie tradycji i promowanie historii jako wartościowej i interesującej dziedziny nauki. Autorem projektu jest Mateusz Łabuz.
FACEBOOK I STRONA WWW

RetroPRESS.pl: Serwis zawierający wybrane artykuły prasowe publikowane w dawnej prasie polskojęzycznej – od okresu zaborów, poprzez II RP aż do lat wczesnego PRL. Felietony, reportaże, wywiady, ciekawostki, wspomnienia; od prasy ambitnej i opiniotwórczej po brukowce. Od skrajnej lewicy do skrajnej prawicy; także prasa mniejszości narodowych wychodząca w języku polskim. Wszystko dostępne w formie tekstowej, przystosowane do czytania również na smartfonach oraz tabletach.
FACEBOOK I STRONA WWW

Wojna REVUE: Magazyn popularno-naukowy poświęcony historii wojskowości. Wojna REVUE, to magazyn, który będzie Cię regularnie oprowadzać po historii współczesnej wojskowości od czasów nowożytnych, poprzez piekło okopów I wojny światowej i gigantyczne bitwy II wojny światowej, aż po konflikty XXI wieku. Znajdziesz tu ciekawe artykuły o bitwach, sprzęcie wojskowym lub specjalnych operacjach, a także portrety odważnych żołnierzy oraz sławnych dowódców. To wszystko w atrakcyjnej grafice.

FACEBOOK I STRONA WWW

II światowa: Największy konflikt w dziejach pod lupą! Czasopismo II światowa szczegółowo zajmuje się największym konfliktem w dziejach ludzkości. W każdym numerze będziesz mógł przeczytać o życiu żołnierzy i cywili, bitwach lądowych, morskich i powietrznych, elitarnych jednostkach czy legendarnych broniach. Na jego łamach poświęcamy dużą uwagę analizom taktyki oraz tła politycznego wojny. Nie zapomnij zapytać w swoim kiosku!

FACEBOOK I STRONA WWW

Mój Historyczny Blog: Blog poświęcony jest nie tylko dziejom Polski i Europy. To także zapowiedzi książek, recenzje publikacji historycznych oraz prezentacje ciekawych miejsc w naszym kraju, które warto zobaczyć i zwiedzić. Portal ma na celu również popularyzację historii jako nauki humanistycznej i zachęcenie Was do “podróży w przeszłość”, gdzie wciąż tkwią nieodkryte tajemnice, zagadki i sekrety historii. Autorem projektu jest Tomasz Sanecki. 

FACEBOOK I STRONA WWW

Red is Bad: Polska firma odzieżowa specjalizująca się w produkcji ubrań z motywami patriotycznymi. Została założona w 2012 r. przez Jakuba Iwańskiego i Pawła Szopę.  Firma stawia na najwyższej jakości ubrania patriotyczne, wyprodukowane w Polsce, cechujące się trwałością i komfortem noszenia. Jeśli zdecydujesz się na wybór marki RED IS BAD™ to możesz liczyć na najwyższą jakość wykonania i wzornictwa, bez uznania jakichkolwiek kompromisów. Marka angażuje się w wiele akcji społecznych, utrwalających pamięć o polskich bohaterach. 

FACEBOOK I STRONA WWW

To ci historia!: „Przeszłość – jest to dziś, tylko cokolwiek dalej, nie jakieś tam coś, gdzieś, gdzie nigdy ludzie nie bywali!” – napisał dawno temu poeta Cyprian Kamil Norwid. Spróbujmy spojrzeć na przeszłość oczami naszych przodków. Podejrzeć ich życie codzienne w oparciu o źródła: prasę, relacje świadków, pamiętniki i wspomnienia. Blog prowadzony przez Wiesława Klimczaka.

FACEBOOK I STRONA WWW

II wojna światowa w kolorze: Popularna strona na polskim Facebooku, która za pomocą kolorowych fotografii przybliża fanom karty największego konfliktu zbrojnego w dziejach – i nie tylko.

FACEBOOK

Okruchy Historii: Blog historyczny oparty o ciekawostki i mniej znane fakty ubogacone o zdjęcia w dobrej jakości. Blog prowadzony przez Franciszka Pałaca. 

FACEBOOK I STRONA WWW