Niesamowite odkrycie sprzed ponad 2 tys lat na dnie morza! Odnalezione złoto to przy tym nic [FOTO]

Na dnie Morza Śródziemnego archeolodzy znaleźli trzy statki z czasów starożytnego Rzymu. Sekretarz Generalny Ministerstwa Starożytności w Egipcie, dr Mostafa Waziri potwierdził, że odkrycia dokonano w Zatoce Abu Qir w pobliżu Aleksandrii. 

Jak donosi egipski dziennik “Al-Ahram”odkrycia dokonano podczas wykopalisk prowadzonych przez zespół naukowców z egipskiego Wydziału Archeologii Podwodnej Ministerstwa Starożytności oraz Europejskiego Instytutu Archeologii Podwodnej.

Dr Waziri poinformował, że na dnie morza znaleziono trzy rzymskie statki, trzy złote monety wybite za czasów Augusta (datowane pomiędzy 27 r. p.n. e. a 14 r. n. e.) oraz kryształową głowę przedstawiająca prawdopodobnie Marka Antoniusza. Naukowcy twierdzą ponadto, że wkrótce powinni odnaleźć również czwarty wrak, o którego istnieniu świadczą pozostałości w postaci drewnianych belek i wyrobów ceramicznych.  Znaleziono też łódź wotywną poświęconą egipskiemu bóstwu Ozyrysowi. 

Naukowcy badają dno morza w pobliżu Aleksandrii od września ubiegłego roku. W pobliżu miejsca badań funkcjonował w starożytności port Heraklejon, który w VII w. został zatopiony przez morze.

Odnalezione artefakty to nie jedyne odkrycia, których dokonano w ostatnim czasie w Egipcie. W tym miesiącu odnaleziono także pustą przestrzeń w piramidzie Cheopsa w Gizie, a we wrześniu ogłoszono odkrycie starożytnej świątyni należącej do faraona Ramzesa II.

TO CIĘ ZAINTERESUJE

Piramidalne bzdury, czyli o medialnych błędach dotyczących nowego odkrycia w piramidzie Cheopsa

 

Źródła: FOX News / RT

 

[Głosów:2    Średnia:5/5]
Komentarze

REDAKCJA

Co Za Historia - nowoczesny portal historyczny. Udowadniamy, że przeszłość jest ciekawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.