Niezwykła wyprawa śladami II wojny światowej. Zaproszenie na “Ardeny Tour 2019”

“Wyprawy śladami IIWŚ”/Battlefield Tours zapraszają na “Ardeny Tour 2019”, trzeci sezon wypraw pokazujących historię ostatniej wielkiej ofensywy Hitlera i najkrwawszej bitwy na froncie zachodnim. 


  Terminy 2019:


– 23-30 marca, 1-8 października, 10-18 grudnia (z imprezami w 75 rocznicę).

Czas trwania: 7 dni.

– W 2019 r. będą też “Normandia Tour” i “Market Garden Tour” i “Bitwa o Anglię&Bovington Tour”. W sprawie rezerwacji i szczegółów logistycznych proszę wysłać wiadomość na priv/mail.

  Jak wygląda wyprawa?

✔ Unikatowy program, którego nie znajdziesz w przewodnikach zawiera dziesiątki miejsc: Dziewięć wspaniałych muzeów, czołgi i działa stojące w terenie, bunkry, pola bitewne, gdzie dzięki zdjęciom archiwalnym, mapom i anegdotom, poznasz kulisy tej bitwy.

✔ Każdy dzień to inna historia z zachowaną chronologią. Bojowy szlak trwa przez 9-11 godzin.

✔ Wyjątkowa atmosfera, to znak firmowy “Wypraw”. Będziesz częścią kameralnej grupy osób, które połączyła pasja do historii i podróży. W wyprawach wzięły udział ich dziesiątki i dały najwyższą ocenę. Przeczytaj recenzje: http://bit.ly/RecenzjeUczestników

✔ Poznasz klimat przepięknych Arden, gdzie naszą bazą będzie bardzo komfortowy dom w jednej z malowniczych miejscowości.

✔ Wyprawy powstały z mojej wielkiej pasji do historii, analiz źródeł, doświadczenia zdobytego podczas wielu wypraw, ponad 100 tys. kilometrów przejechanych po terenie frontu zachodniego i zdobytym znajomościom dzięki którym wspaniałe muzea z Arden są partnerami projektu.

ardeny tour

  PROGRAM RAMOWY z wybranymi punktami

 Dzień 1 i 2.

* Auto&Technik Museum Sinsheim, jedno z najlepszych europejskich muzeów, to pierwszy punkt na naszej trasie. Zobaczysz tam dziesiątki eksponatów: czołgów, samolotów, samochodów i artylerii. Będziesz mógł też posterować wieżą oryginalnej Pantery.


* 5. Armia Pancerna von Manteuffla rozpoczęła swój marsz ku Mozie przez Luxemburg, miażdżąc po drodze amerykańskie oddziały. Przejdziesz przez najważniejszą przeprawę mostową na granicy, a dalej usłyszysz historię pierwszych etapów ofensywy w miejscach, gdzie się tworzyła. Na trasie m.in.:
– Dwa muzea, w tym wspaniałe National Museum of Military History Diekirch, z jedną z najlepszych dioram świata.

– Działa rozsiane po małych miejscowościach na czele z niemieckimi Pak-ami, oraz Shermany, z których każdy ma swoją, często tragiczną historię. 

– Dwa wielkie cmentarze wojskowe: sterylny i monumentalny amerykański, gdzie pochowano jednego z bogów wojny – gen. Pattona i mroczny niemiecki w Sandweiler. 
– Jak co dzień ze zdjęciami archiwalnymi w stylu “kiedyś-dziś” poznasz historię wielu bitew.

Dzień 3.

* Obrona Bastogne to jeden z najbardziej znanych motywów IIWŚ, który ugruntował legendę 101. Dywizji Powietrznodesantowej.
– Poznasz dzień po dniu historię walk “Kompani Braci” i Richarda Wintersa w miejscach znanych z kultowej książki i serialu. Zobaczysz m.in.: “lisie nory” w Bois Jacques, teren bitwy o Foy i miejsce gdzie “Shifty” Powers ustrzelił niemieckiego snajpera. Wieczór wcześniej w klimat tamtych dni wprowadzą Cię dwa odcinki serialu.


POLECAMY KSIĄŻKĘ:

ardeny tour


– Będziesz w dwóch muzeach: w kultowym “101st Airborne Le Mess”, gdzie przeżyjesz niesamowitą symulację bombardowania miasta i “Bastogne Barracks”, skąd gen. McAuliffie dowodził obroną miasta. Jego częścią są dwa wielki hangary wypełnione ciężkim sprzętem z Panzer IV i StuG III na czele.

 – Będziesz m.in. tam, gdzie ramię w ramię ze “101” Team O’Hara, Cherry i Desobry przyjmowały pierwsze niemieckie uderzenia. Ten ostatni w Noville – miejscu jednego z najbardziej dramatycznych epizodów walk o miasto.

– Wyjdziesz na Mardasson Memorial, najbardziej imponujący pomnik upamiętniający amerykańskich żołnierzy walczących w Bitwie.

Dzień 4.

* Czeka na Ciebie prawdziwe pancerne święto.

– Zobaczysz w terenie czołgi trzech Armii, w tym dwie Pantery, na które będziesz mógł wyjść.

– Pokaże Ci miejsca, które były cmentarzyskami czołgów na trasie ataku 2.Dywizji Pancernej i 2.SS “Das Reich”. Ze wszystkich dywizji niemieckich ta pierwsza dotarła najbliżej Mozy i właśnie w to miejsce pojedziemy.

– Przejedziesz trasą akcji asa pancernego Ernsta Barkmanna, chyba najbardziej efektownej w trakcie niemieckiej ofensywy.

– Dwa muzea poświęcone walkom w tej strefie.

– La Roche-en-Ardenne, ze średniowiecznym zamkiem, to jedno z najpiękniejszych miasteczek w Ardenach, idealne miejsce, by pospacerować i zjeść dobry obiad.

Dzień 5.

* Poznasz historię ataku Kampfgruppe Peiper, najważniejszej formacji w planie Hitlera. Wyścig z czasem i jeden z najbrutalniejszych epizodów walk na froncie zachodnim.

– Przejedziesz około 90 kilometrów trasy niemieckich zagonów pancernych, w tym potężnych Tigerów II i przekonasz się, czemu Joachim Peiper, cudowne dziecko Panzerwaffe, powiedział, że to “drogi nie dla czołgów, ale dla rowerów”.

– Zaczniemy ją w Lanzerath na polanie z “lisimi norami”, gdzie 18 osobowy oddział przez wiele godzin powstrzymywał niemieckich Fallschirmjäger. Zakończymy ją w miejscu upadku Peipera, w La Gleize, tam gdzie stoi słynny Tiger II ‘213’.


CZYTAJ TAKŻE:


– Będziemy w miejscach bitew, zasadzek, pancernych starć znanych z filmów propagandowych i zdjęć archiwalnych.

– Staniesz przy polu “masakry w Malmedy”, najgłośniejszego mordu na alianckich jeńcach na zachodzie.

– Wejdziesz do małego bunkra, gdzie Peiper schronił się przed amerykańskim nalotem.

– Na trasie dwa wspaniałe muzea: Baugnez 44 i December 44 pełne niemieckich militariów.

Dzień 6 i 7

* Bitwa o mroczny las Hürtgen to najdłuższa i jedna z najkrwawszych bitew w historii US Army, nazywaną “Fabryką śmierci”.

– Będziesz w mrocznym lesie z ukrytymi niemieckimi bunkrami z Linii Zygfryda. Niektóre z nich zobaczysz od środka.
– “Hill 400” to wzgórze, którego zdobycie powierzono bohaterom z Point du Hoc z Normandii – słynnemu 2. Batalionowi Rangersów. Wyjdziesz na nie od strony ich ataku. To jedna z najbardziej spektakularnych akcji tej bitwy i krwawa ofiara komandosów.

– Zobaczysz cmentarz wojskowy w Vossenack z grobem Feldmarschal Modela – jednego z najważniejszych generałów Hitlera.

– Wyjątkowy bonus to były poligon Bundeswehry z porzuconymi wrakami czołgów.

* Powrót do kraju z niesamowitymi wspomnieniami i setkami zdjęć.

Podczas grudniowej wyprawy będzie wiele bonusów związanych z obchodami 75 rocznicy Bitwy o Ardeny.

  RELACJE z wybranych wypraw w Ardeny:

Listopad 2016. 
I: http://tinyurl.com/j67e4z3 
II:http://tinyurl.com/zwoundr
III: http://tinyurl.com/htl7bpp

Marzec 2017
I:https://tinyurl.com/mlcvov2

Maj 2017
I: https://tinyurl.com/ybjs2qkl
II: https://tinyurl.com/y8vbatgm
III: https://tinyurl.com/ycq4ax92

Czerwiec 2017
https://tinyurl.com/yafnlf74

Lipiec 2017
I: https://tinyurl.com/y9mw7tp3
II:https://tinyurl.com/y7ovy28m
III: https://tinyurl.com/yc4vss9v

Wrzesień 2017:
I: https://tinyurl.com/y7c2fydt
II: https://tinyurl.com/y7lqvvz9

Grudzień 2017
I: https://tinyurl.com/y9t762b7
II: https://tinyurl.com/ybxwen9e
III: https://tinyurl.com/ycn3ceqd

Maj 2018
I: http://bit.ly/ArdenyTourVIIIrelacja1

  PARTNERAMI wypraw są wspaniałe muzea z Arden: December 44 Museum – The Battle of the BulgeBaugnez 44 – Battle of the Bulge Historical Center, 101st Airborne Le Mess: http://www.101airbornemuseumbastogne.com/

Znakomite wydawnictwa historyczne: Wydawnictwo Napoleon V i Wozy Bojowe Świata

Zapraszamy też do odwiedzenia strony na Facebooku.

Organizator:

Łukasz Włodarczyk
Battlefield Tours
wyprawysladami2ws@gmail.com
504 174 937

[Głosów:3    Średnia:2.7/5]
Komentarze

REDAKCJA

Co Za Historia - nowoczesny portal historyczny. Udowadniamy, że przeszłość jest ciekawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.