Historia Polski w Twojej kieszeni. Poznaj darmową aplikację mobilną hist.ly

hist.ly to darmowa, pozbawiona reklam aplikacja edukacyjna, promująca historię i kulturę Polski. Stworzony przez Fundację Wizja program łączy nowoczesne technologie informatyczne z edukacyjnymi narzędziami na nieznanym dotąd poziomie. Portal cozahistoria.pl objął aplikację swoim patronatem medialnym. 


Dzięki nowatorskim rozwiązaniom oraz podejściu do narzędzi dydaktycznych hist.ly jest unikatową aplikacją na polskim rynku. Jej potencjał dostrzegło już wiele prestiżowych instytucji promujących kulturę i historię. Program uzyskał patronaty m.in.: Instytutu Badań Edukacyjnych, Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Muzeum Narodowego w Krakowie, Narodowego Centrum Kultury oraz Instytutu Pamięci Narodowej.     

hist.ly zawdzięcza swój sukces przede wszystkim nowatorskiemu podejściu do tematów związanych z historią i kulturą Polski. Dostarczane przez aplikację treści wychodzą naprzeciw współczesnym oczekiwaniom: są podane w przystępnej formie, bez interpretowania i wartościowania faktów. Dzięki temu aplikacja spełnia swój główny cel: łączy ludzi wokół nieznanych i ciekawych anegdot historycznych.

Intuicyjny interfejs hist.ly oparty jest na systemie kart, które codziennie dostarczają nową historyczną fiszkę, połączoną z superprodukcją audio. Content ilustrowany jest zdigitalizowanym dziełem pochodzącym ze zbiorów: Muzeum Narodowego w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie lub zdjęciem z bogatej bazy Narodowego Archiwum Cyfrowego czy Instytutu Pamięci Narodowej.

Historia Polski dla każdego

Testy przeprowadzone wśród młodzieży w wieku 13-16 lat wykazały duże zainteresowanie aplikacją w tej grupie wiekowej. Jako główną zaletę hist.ly odbiorcy w tym przedziale wiekowym wskazali nowoczesny i atrakcyjny design graficzny. Nie oznacza to jednak, że ograniczamy się tylko do młodzieży. hist.ly dedykowane jest wszystkim użytkownikom smartfonów i tabletów powyżej 13 roku życiu. Co więcej, dzięki profesjonalnej audio-deskrypcji aplikacja jest również przyjazna dla dzieci z problemami edukacyjnymi, tj. dysleksja oraz dla osób niewidomych i słabo widzących, co również zostało poparte testami.


hist.ly


Celem, który przyświecał nam podczas tworzenia aplikacji było wartościowe zagospodarowanie chwil, które pozornie wydają się stracone. Nasz program jest idealny do nauki w oczekiwaniu na spóźniony autobus czy podczas długiej podroży, ale nie tylko. Może być także atrakcyjnym dodatkiem do porannej kawy, przyczynkiem do rozpoczęcia ciekawej dyskusji czy szansą na zabłyśnięcie w gronie znajomych.


 >>Pobierz aplikację z Google Play i rozpocznij przygodę z hist.ly

 Historia twojego dnia zaczyna się z hist.ly!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
Komentarze

REDAKCJA

Co Za Historia - nowoczesny portal historyczny. Udowadniamy, że przeszłość jest ciekawa!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.