Brytyjczycy ukrywali ten film przez 70 lat! Rząd skutecznie pilnował, aby nie ujrzał światła dziennego [WIDEO]

Wyzwalaniom obozów zagłady towarzyszyły aparaty fotograficzne oraz… kamery. Część przerażających zdjęć i filmów obrazujących okrucieństwo i cierpienie więźniów upubliczniono od razu,

Są jednak filmy, które były trzymane w tajemnicy. obozy zagłady

Brytyjczycy po 70 latach postanowili otworzyć archiwum i ujawnić wstrząsający film z wyzwolenia jednego z obozów. To kolejny niepodważalny dowód na ogromną zbrodnię jakiej dopuścili się Niemcy w trakcie trwania II wojny światowej. Film powstał tuż po wojnie. Świadectwo ludobójstwa w najczystszej postaci. obozy zagłady

Wtedy zdecydowano się nie publikować tej produkcji. Richard Crossman oraz Alfred Hitchcock chcieli nakręcić na podstawie tamtych zdjęć film dokumentalny. Spotkali się wtedy jednak ze stanowczą odmową rządu Wielkiej Brytanii. Całą inicjatywę zablokowano. 

Pojawiły się od razu komentarze, iż rezygnacja z tworzenia filmu wynikała z braku chęci przypominania Niemcom o ich okrucieństwie. 

Dopiero po około 70 latach, cały świat może to zobaczyć. “Ciemności skryją ziemię” upubliczniono dopiero w 2014 r. Andre Singer stworzył obraz, składający się zarówno ze wstrząsających materiałów archiwalnych, które przez tyle lat były ukrywane przed światem, jak i relacji świadków działania nazistowskiej “machiny śmierci”. Tak powstał wstrząsający obraz, który uzupełnia relacja ocalałych oraz ich “wyzwolicieli”. obozy zagłady

Cały film dostępny jest w linku poniżej:

https://www.cda.pl/video/547847ae


Czytaj także: Polacy z Bośni. Byli terroryzowani przez Serbów i Chorwatów, walczyli u boku czetników i Tity

obozy zagłady

[Głosów:317    Średnia:2.7/5]
Komentarze

10 Comments

 • […] 2. Brytyjczycy ukrywali ten film przez 70 lat! Rząd skutecznie pilnował, aby nie ujrzał światła dz… – ten tekst z odnośnikiem do filmu wolę wstawić tutaj. Pozostawię bez komentarza. […]

 • Duńczycy mieli swoją partię wzorowaną na NSDAP, podobnie zresztą jak Holendrzy.

 • Dunczycy nie kolaborowali z Niemcami. Owszem, poddali sie od razu, bo i tak nie mieli najmniejszych szans w starciu z Niemcami. Ale istnial w Danii silny ruch oporu, zolnierze dunscy nie walczyli u boku Niemcow, a wszystkich “swoich” Zydow Dunczycy noca, lodkami, przeprawili do Szwecji- bezpiecznego panstwa.
  Jedyne, co mozna Dunczykom zarzucic to to, ze nie wysadzili swoich lotnisk przed poddaniem sie, by Niemcy nie mogli z nich korzystac.

 • Czemu słowo wyzwolicieli jest w cudzysłowiu? Nie byli to prawdziwi wyzwoliciele?

 • Pytanie do calego swiata , Polacy pierwsi podjeli walke i nigdy nie kolaborowali z Niemcami dlaczego caly swiat o tym milczy i ma gdzies , ze Polacy uratowali najwiecej Zydow .

 • Dlaczego autor nie pisze wprost “działania niemieckiej machiny śmierci” tylko cyt. (świadków działania nazistowskiej “machiny śmierci”)
  Gdzie żyją naziści i czy przez przypadek nie są to “kosmici” którzy odlecieli po przegranej wojnie??

  • To nie byli tylko Niemcy.

   • A kto to był jeszcze? Kto oprócz Niemcow rozpoczal działania wojenne przeciwko całej Europie? Kto oprócz Niemcow zaplanowal i realizowal plan zagłady Zydow i Slowian? Kto oprócz Niemcow rozpoczal wojne totalna, z bombardowaniem miast, szpitali, zatapianiem statkow pasażerskich i towarowych przewożących zywnosc? Kto oprócz Niemcow zakladal obozy koncentracyjne, kto oprócz nich produkowal Cyklon B, trujacy gaz, kto oprócz Niemcow uzywal tego gazu do zabijania ludzi? Kto?

    Czy to nie Niemcy w końcu wciagneli w swój chory plan czesc Francuzow, Ukraincow, Dunczykow, Belgow, Norwegow, Wlochow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.